webové prezetace dostupné pro každou firmu

další informace

Jsme tu pro vás již od roku 1998!

Genealogie, zpracování rodokmenů, historie

David Závěšický

Dobrý den, jmenuji se David Závěšický a jsem kronikář, amatérský historik a genealog.

Od roku 2015 se zabývám také genealogií. Je to můj vděčný koníček. Zaměřuji se především na obec Suché Lazce a snažím se zmapovat všechny místní rody. Vzhledem k tomu, že rody obvykle přesahují rámec obce, tak již mám v databázi také slušnou řadu jmen z Komárova, Nových Sedlic, Štítiny, Mokrých Lazců, Podvihova, Raduně, Chvalíkovic a dalších obcí.

Aktuální stav mojí databáze je:

6 194 osob

K vizualizaci používám aplikaci myHeritage. Zájemcům nabízím také profesionální zpracování rodokmenu včetně vizuálních genealogických grafů. V databázi mám také slušnou sbírku fotografií. (převážně v elektronické podobě)

Od roku 2000 sbírám historické fotografie obce Suché Lazce a okolních obcí jako Nové Sedlice, Komárov a další. Jsem autorem webu a obsahu www.suchelazce.cz. Znám perfektně všechny budovy, místa, dobové souvislosti a vazby v Suchých Lazcích. Snažím se dohledat všechny existující zmínky o naší obci v minulosti. K tomuto jsem připravil na sucholazeckém webu nástroj "Historické aktuality" kde lze chronologicky dohledat všechny dosud nalezené zmínky o obci. Prakticky celé aktuality obce jde "proklikat" zpět do minulosti (v roce 2023 se v databázi nacházelo celkem 2.668 aktualit, a většina z nich má také fotografie.) Pokud máte nějaké historické fotografie Suchých Lazců a nejbližšího okolí, budu moc rád za zapůjčení. Můžu kdykoliv přijet a nabídnout digitalizaci jako protislužbu. (Na místě oskenuju zapůjčenou fotografii, kterou pak pošlu jako kopii tomu kdo mi ji poskytl.) Rád sdílím naši historii s podobně nadšenými lidmi.

Děkuji desítkám sucholazeckých i dalších občanů za to, že se zapojili a pomohli mi s hledáním střípků naší historie.

V minulosti jsem zpracoval několik publikací ve kterých jsem použil nalezené fotografie a fakta.
- Historie kaplí v Suchých Lazcích
- Osvobození Suchých Lazců
- Pamětní kniha, vydaná u příležitosti 130 let založení sboru
Dále jsem spolupracoval na dalších třech publikacích novosedlického historika a kronikáře pana Tomáše Sáňky.

Od roku 2017 provádím digitalizaci sucholazeckého archivu, který aktuálně čítá 67 složek a každá obsahuje více než 100 stran dokumentů.

V září 2021 jsem aktualizoval databázi našeho sucholazeckého hřbitova, který je on-line od roku 2017. Sucholazecký hřbitov on-line nabízí také jména a data zesnulých!

Od roku 2022 organizuju společně s přátely setkání kronikářů, které je velmi přínosné.

Přivítám spolupráci podobných nadšenců, David Závěšický.


info z dave design

3
listopad

Energetický fond ČR

Připravili jsme nové internetové stránky pro Energetický fond České republiky více zde.

9
listopad

Antique timber homes on-line

Společnosti ze spojených států PD construction inc., jsme realizovali novou prezentaci zaměřenou na Antique timber homes více zde.

14
října

Redesign e-shopu GBPOWER

Realizovali jsme nový design pro e-shop s mobilními telefony. Předpokládané spuštění on-line s novým designem bude do dvou měsíců.

8
žáří

Podvodné e-maily s halvičkou IGNUM

Pokud vám příjde faktura od IGNUM nereagujte na ni jedná se o podvodný e-mail třetí strany, která se snaží vylákat peníze z vaší kapsy více zde

20
června

RAVI on-line

Dnes jsme spustili on-line web od podlahářství RAVI. více info na www.podlaharstviravi.cz

6
května

CI pro zaběhlou firmu

Připravujeme nové CI pro již známou podlahářskou firmu. Vše včetně webové prezentace. Již brzy on-line.

25
března

dokončujeme další e-shop

Dokončujeme další e-shop pro csphone. Nyní se nový eshop který je na testovací serveru plní obsahem a připravuje se ke spuštění on-line.

13
března

Hledáme obchoďáky

Pokud máš obchodního ducha a rozumíš IT pak právě tebe hledáme. Rozšiřujeme tým a hledáme schopné obchodníky. Zajímavé provize. Více zde.

20
února

Nový eshop on-line

českému výrobci SDS(Síťový Dohledový Systém) modulů pro Inteligentní Domovní Systémy a Měření Energií jsme spustilion-line nový e-shop který svým řešením nabízí komfortní prodej zboží. Doporučujeme!

10
ledna

My strips

Doporučujeme navštívit stránky projektu my-strips.com na kterém se také podílíme. Snadno si tam můžete zhotovit kreslené stripy aniž by jste museli mít talent na kreslení. Rozhodně stojí za shlédnutí :)